Serdecznie witamy na naszej stronie internetowej. Znajdziecie tutaj Państwo
wszystkie możliwe informacje o naszej działalności oraz kompletną ofertę.
Zapraszamy do zapoznania się z nią.


DROKOL

Przedsiębiorstwo Robót
Drogowo-Kolejowych
ul. Kościuszki 41/47
87-100 Toruń
tel. / fax 056 62-320-46
kom. 0 509 907 510
kom. 0 509 907 515

e-mail: drokol@drokol.com.pl

 
 
     Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Kolejowych "DROKOL" Sp. z o.o. w Toruniu powstało 01.02.1988 r., kiedy to umową o ustanowieniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podpisywali Bolesław Bruzdowski, Lech Kowalski i Bogusław Szatkowski. Dnia 26.02.1988 r. Urząd Miejski w Toruniu wydał decyzję Nr 79/88 zezwalającą na wykonywanie rzemiosła w zakresie brukarstwa i innych rzemiosł w zakresie budowy i remontów dróg kolejowych. Pierwszym dyrektorem powstałego przedsiębiorstwa został Bolesław Bruzdowski, a członkami zarządu spółki zostali Lech Kowalski i Bogusław Szatkowski.

     Dnia 26.02.1989 r. Urząd Miejski w Toruniu wydał decyzję Nr 79/88 zezwalającą na wykonywanie rzemiosła w zakresie brukarstwa i innych rzemiosł w zakresie budowy i remontów dróg kolejowych.

     Pierwszym dyrektorem powstałego przedsiębiorstwa został Bolesław Bruzdowski, a członkami zarządu spółki zostali Lech Kowalski i Bogusław Szatkowski.
Pierwszym zleceniem wykonanym przez firmę były drogi i place wraz z kanalizacją deszczową na terenie Zakładu Tytoniowego przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu i tak to się zaczęło. Podejmowaliśmy coraz to śmielsze wyzwania.

     Jednym z nich było wybudowanie przez firmę Magazynu Wyrobów Gotowych dla toruńskiego "Polmosu". Jednak głównie koncentrowaliśmy się na budownictwie drogowym i tak jest do dzisiaj.
W roku 1999 na zasłużoną emeryturę udał się Lech Kowalski, a w 2004 roku Bolesław Bruzdowski. Funkcję prezesa spółki w roku 2003 objął Bogusław Szatkowski.


Wykonujemy:

- nawierzchnie z kostek typu polbruk, oraz z kamienia naturalnego,
- drobne remonty nawierzchni asfaltowych,
- roboty inżynierskie,
- roboty ziemne-wykopy,
- zagęszczanie gruntów,
- kucie starych nawierzchni,
- wjazdy, place, parkingi, chodniki, boiska.